Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak bir kısmının ya da tamamımın kafa ile olan anatomik açısının normalden fazla olması bağlı olarak karşıdan bakışta belirgin (kepçe görünümde) olması kepçe kulak olarak ifade edilir.
 • Kepçe kulak ameliyatı ne zaman yapılmalıdır?

  Çocukluk döneminde cinsiyet kavramının hissedildiği 4-6 yaşlarında bu ameliyatın yapılması önerilir. Bununla beraber yaşamın herhangi bir döneminde de bu ameliyatı rahatlıkla olabilirsiniz.

 • Ameliyat nasıl olur?

  Çocuklarda genel anestezi altında, erişkinlerde ise lokal anestezi altında bu ameliyat gerçekleştirilebilir. Yaklaşık 1-1,5 saat sürer. İpler ile kulak kıkırdağına uygun şekil verilir.

 • Ameliyat izi kalır mı?

  Kepçe kulak estetiği kulak arka yüzünde kesi yapılarak gerçekleştirildiğinde dışarından fark edilecek belirgin iz kalmaz.

 • Ameliyat sonrası süreç nasıl?

  Ameliyat sonrası ilk 15 gün tenisçi bandanası gece gündüz; sonraki 15 günde ise sadece geceleri olacak şekilde takılır. İlk 6 hafta kulağın herhangi bir darbe almaması gerekir.

 • Ameliyat sonrası kulak tekrar eski haline döner mi?

  Kulağın şekillendirilmesi ip yardımı ile yapıldığından dolayı, kulağa gelecek darbe iplerin gevşemesi ve kopmasına neden olabilir. Bunun için özellikle ilk 3 ay çok dikkatli olmak gerekir.

top