Plateletten Zengin Plazma

Plateletten Zengin Plazma (PRP)

Kişinin kendisinden elde edilen kanın santrifüj cihazında ayrıştırılması sonrası büyüme faktörlerinden ve plateletten zengin plazmanın deriye uygulanması yöntemidir. Elden edilen PRP küçük ince enjektörler ve kalemler aracılığı ile deriye enjekte edilerek deri kalitesinde, kanlanmasında ve kollojen yapımında artış sağlanır.
 • Kullanım alanları nelerdir?

  Deri kalitesinin artırılmasında, gözaltı morluklarının azaltılmasında, saç dökülmesinin önlenmesinde, cildin yenilenmesinde kullanılır.

 • Uygulama bölgeleri nerelerdir?

  Saçlı deride, yüzde, ellerde, dekolte alanlarında kullanılır.

 • Uygulama şekli nasıldır?

  Lokal anestezik kremler ile uygulama bölgelerinde yeterli anestezi sağlandıktan sonra özel iğneli kalemler ya da enjektörler yardımı ile deri içine noktasal çok sayıda uygulama yapılır. İşlem yaklaşık 20-30 dakika sürer. Uygulama için hastadan alınacak 15-20 cc kan yeterli olacaktır. Uygulama sonrasında deri üzerinde noktasal kızarıklıklar oluşur. Bunlar 30-40 dakika içinde kendiliğinden düzelir.

 • Kaç seans uygulanmalı?

  İstenen sonucu elde etmek amacıyla seanslar arasında 2-3 hafta olacak şekilde en az 4 seans uygulama yapmak gerekir.

 • Yan etkisi var mıdır?

  Kişinin kendi kanı kullanıldığından dolayı yabancı cisim reaksiyonu, alerji gibi durumlar söz konusu olmaz. Sadece uygulama alanlarında kızarıklık ve nadiren de olsa morluk görülebilir.

top