Burun Estetiği

Burun Estetiği

Dünyada ve ülkemizde çok sık yapılan estetik ameliyatlar olan burun estetiği (rinoplasti), milimetrik hataları bile kabul etmeyen muntazam titizlik ve konsantrasyon isteyen bir işlemdir. Rinoplastide, estetik olarak burnun dış görünüşü doğal ve güzel bir şekle getirilirken, fonksiyonel olarak hastaların nefes alma problemlerinin düzeltilmesi gerekir.
 • Hangi teknik daha iyi?

  Burun ucundaki kesiye bağlı olarak açık ya da kapalı teknik kullanılmaktadır. Ben sıklıkla karma rinoplasti tekniği kullanıyorum.

 • Karma rinoplasti nedir?

  Burun ucunda kesi olmadan kapalı teknik ile açık tekniğin harmanlandığı bir yöntemdir. Bu yöntemin temelinde kapalı teknik vardır. Burun dış yüzünde kesi olmadan burun ucuna aynı açık teknikteki gibi müdahale edilebilir. Bu yöntemi ülkemize kazandıran Dr Barış Çakır’ a teşekkür ederim.

 • Nasıl bir burun tipi bana yakışır?

  Her cerrahın bir prensibi ve tarzı vardır. Ben ameliyat sonrası hastaların doğal bir buruna sahip olmalarını istiyorum. Bu nedenle kalkık, yapıldığı belli olan bir burun istiyorsanız doğru adres ben olmayacağım 🙂

 • Burun kemiklerim kırılacak mı?

  Burun kemiklerinde kırma yerine heykeltıraş misali kazıma yaparak şekil veriyorum.

 • Çok ağrım olur mu?

  Korktuğunuz gibi bir ağrı olmuyor. Size verilecek olan ağrı kesiciler ile ağrı tamamen kontrol altına alınıyor.

 • Morluk olur mu?

  Hemen hemen hiçbir hastada morluk olmuyor. Çok nadiren bazı hastalarda çok hafif ve 3-5 gün içinde geçecek morluklar oluyor, bunun oranı ise %5’ tir.

 • Ameliyattan çıkınca nefes alabilecek miyim? Burun tamponu oluyor mu?

  Ameliyat bittiğinde burnunuz kapalı olmayacak ve rahat nefes alabileceksiniz. Ameliyatta buruna içi delikli burun tamponu yerleştiriyorum. Bu tamponu ameliyattan bir gün sonra çıkarıyorum.

 • Ameliyat sonrası alçı ne zaman çıkar?

  Genelde alçıyı 7-10 gün arası tutuyorum. Alçı çıktıktan sonra  günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Bu arada ağır aktivitelerden ve darbeden 6 hafta sakınmak gerekir.

top