Karın Germe

Karın Germe

Karın germe ameliyatı, karın bölgesinde oluşan fazla cilt ve cilt altı yağ dokusunun çıkarılarak düz karın elde edilmesi işlemidir. Bu işlemde karın kasları da sıkılaştırılır ve karın alt bölgesinde mevcut çatlaklar da çıkarılabilir. İki tip karın germe ameliyatı vardır. Mini karın germe ameliyatında kesi daha az olur, klasik karın germe ameliyatında ise kesi biraz daha yanlara doğru uzanmaktadır. Hangi tekniğin uygulanacağı yapılan muayene ile belirlenir.
 • Karın germe mi yoksa liposuction (yağ aldırma) ameliyatı mı olmalıyım?

  Hastalarda en çok kafa karışıklığı oluşturan soru budur. Eğer karın deriniz de sarkma varsa bunu liposuction ile düzeltemezsiniz, karın germe ile fazla derinin çıkarılması gerekir. Karın derisinde sarkma yok sadece cilt altı yağlı dokuda artış varsa liposuction size daha uygun olacaktır.

 • Ameliyat nasıl gerçekleştirilir?

  Karın germe ameliyatı genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleştirilir. Ameliyat süresi 3-4 saattir. Karın kasları sıkılaştırılır. Fazla deri çıkarılır. Cilt altına dren yerleştirilir. Estetik olarak kesi dikilir.

 • Kesi izleri nasıl olur?

  Klasik karın germede bikini bölgesinde kesi, iç çamaşır altında gizli kalacak şekilde bir leğen kemiği çıkıntısından diğerine kadar uzanır . Mini karın germe de ise sezaryan kesisine benzer fakat bu kesinden biraz daha uzun bir kesi yapılır.

 • Göbek deliği yer değiştirir mi?

  Klasik karın germede göbek deliği yeni yerine taşınırken; mini karın germede göbek deliği yer değiştirmez.

 • Ameliyat sonrası beni neler bekliyor?

  Hastalar 1-3 gün hastanede yatarak takip edilirler. Drenler 2-4 günde çekilir. Hastalar 4 hafta korse kullanırlar. 10-14 gün içinde günlük yaşantılarına geri dönerler. Ağır aktiviteler ve spor 6. haftadan sonra başlar.

 • Ameliyat sonrası gebe kalabilir miyim?

  Tamamen iyileşme yaklaşık 1 yıl sürer. Bu nedenle en erken ameliyattan 1 yıl sonra hamilelik düşünülmelidir.

top